W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz brakiem opadów atmosferycznych, Wójt Gminy Dzwola apeluje o racjonalne i oszczędne korzystanie z wody z sieci wodociągowej.
W celu zapewnienia ciągłości dostaw wody do celów socjalno-bytowych oraz ochrony przeciwpożarowej, wprowadza się zakaz/prośbę o powstrzymanie się od:
- podlewania trawników, ogrodów i upraw rolniczych,
- napełniania basenów przydomowych i oczek wodnych,
- mycia pojazdów mechanicznych,
- podlewania tarasów, podjazdów i kostki brukowej.
Nadmierny pobór wody, szczególnie w godzinach popołudniowych i wieczornych (16:00 – 22:00), powoduje drastyczny spadek ciśnienia w sieci. Może to skutkować przerwami w dostawie wody dla mieszkańców.
Wiesław Dyjach
Wójt Gminy Dzwola