„Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz patrzeć razem w tym samym kierunku.”
Dnia 25 maja 2026 roku Złoty Jubileusz świętowało 28 par małżeńskich z gminy Dzwola.
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Dzwoli, którą koncelebrował Kanonik ks. Mariusz Pyryt. Następnie Jubilaci wraz z władzami gminy udali się do remizy OSP w Dzwoli, gdzie odbyła się dalsza część programu.
Wójt Gminy Dzwola Wiesław Dyjach wraz z Kierownik USC Ewą Grzywna przywitali jubilatów oraz przybyłych gości. Następnie Wójt Gminy Dzwola w imieniu Prezydenta RP dokonał aktu dekoracji Medalami za Długie Pożycie Małżeńskie. Dyplomy okolicznościowe wraz z życzeniami od Wicewojewody Lubelskiego Andrzeja Maja wręczył Zastępca Dyrektora Biura Wojewody Jerzy Kazula. Po tej ceremonii złożono gratulacje oraz najserdeczniejsze życzenia parom obchodzącym Złote Gody. Jubilaci otrzymali również kwiaty i upominki wręczone przez Wójta Gminy. Zwieńczeniem uroczystości Złotych Godów było wspólne, pamiątkowe zdjęcie oraz poczęstunek.
Odznaczenia państwowe – Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymały pary, które zawarły związek małżeński w 1975 roku.











