Informujemy Mieszkańców Gminy Dzwola, iż w okresie od 2 do 17 września 2026 roku, odbędą się zebrania wiejskie w poszczególnych sołectwach, dotyczące rozdysponowania Funduszu Sołeckiego na 2027 rok.
Fundusz sołecki jest formą budżetu partycypacyjnego. W budżecie Gminy Dzwola na 2027 rok, zapewniona zostanie kwota: 642 461,09 zł, do wydatkowania na wskazane zadania.
Ustawa o funduszu sołeckim umożliwia realizację ważnych społecznie przedsięwzięć. Środki funduszu przeznacza się na realizację projektów, które są zadaniami własnymi gminy.
Przedsięwzięcia z funduszu muszą być realizowane na terenie sołectwa, w którym mieszkańcy podejmują decyzję o jego wydatkowaniu, chyba że sołectwa zdecydują się na realizowanie wspólnych inwestycji.
Zebranie Wiejskie to organ uchwałodawczy, który ma prawo zatwierdzić podział środków z funduszu sołeckiego. Zachęcam do przygotowania propozycji, które mogą być zrealizowane w 2027 roku.
Zapraszam do udziału w zebraniach sołeckich
Wiesław Dyjach – Wójt Gminy Dzwola
