W dniu 29 lipca 2026 r. Wójt Gminy Dzwola Wiesław Dyjach przy kontrasygnacie Skarbnik Gminy Anety Gilas podpisał umowę z firmą TOMTRANS Tomasz Wojciechowski na realizację zadania pn. „Modernizacja (przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych nr 113578L w obrębie ewidencyjnym Krzemień Pierwszy w km 0+852 do km 1+576 na działce o nr ewid. 562 w miejscowości Krzemień Pierwszy”.
W ramach inwestycji wykonana zostanie przebudowa drogi polegająca na wykonaniu nawierzchni betonowej na odcinku o długości 724 metrów. Realizacja zadania znacząco poprawi komfort i bezpieczeństwo użytkowników drogi oraz ułatwi dojazd do gruntów rolnych, co ma istotne znaczenie dla mieszkańców i lokalnych gospodarstw.
Wartość podpisanej umowy wynosi 368 480,44 zł.
Realizacja inwestycji stanowi kolejny krok w kierunku poprawy infrastruktury drogowej na terenach wiejskich, zapewniając lepszy dostęp do gruntów rolnych oraz podnosząc standard lokalnej sieci drogowej.
Tekst: A. Bielak. Foto: archiwum własne.

