Zachęcamy Mieszkańców do wywieszenia flagi państwowej podczas całego weekendu majowego, począwszy od pierwszego do trzeciego maja.
1 Maja – to Międzynarodowy Dzień Pracy oraz rocznica wejścia do Uni Europejskiej. Rodowód tego święta sięga XIX wieku. Święto zostało ustanowione w Paryżu w 1890 r. przez Kongres założycielski II Międzynarodówki (zrzeszenie partii socjalistycznych). Wybrana data była wyrazem pamięci dla strajkujących robotników z Chicago, którzy w 1886 r. protestowali przeciwko niskim płacom oraz 12-godzinemu dniowi pracy. Manifestacja została brutalnie stłumiona przez policję, w wyniku czego duża część osób straciła życie. Dzień 1 maja w Polsce został ustanowiony Świętem Pracy i dniem wolnym od pracy w 1950 r.
2 Maja – obchodzony jest Dzień Flagi Państwowej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą. Jest to jedno z najmłodszych świąt państwowych, wprowadzone na mocy ustawy z dnia 20.11.2004 r. o godle, barwach i hymnie narodowym. Głównym założeniem tego święta jest popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. 7 lutego 1831 roku Sejm Królestwa Polskiego, obradując w czasie powstania listopadowego, uznał biel i czerwień za barwy narodowe. Fladze państwowej należy się szacunek.
3 Maja – tego dnia obchodzimy Święto Narodowe! Ważny dzień dla wszystkich Polaków. Co roku świętujemy wtedy uchwalenie Konstytucji 3 Maja, co miało miejsce w 1791 roku. Była to pierwsza konstytucja w nowożytnej Europie i druga po amerykańskiej, regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Konstytucja 3 Maja została uchwalona w celach ratowania Rzeczypospolitej. Święto narodowe uchwalono 1919 roku. Po II wojnie światowej władze komunistyczne zabroniły jego obchodów. Dopiero w 1990 roku przywrócono Święto Narodowe Trzeci Maja. Wówczas odbyły się uroczyste obchody na Placu Zamkowym w Warszawie. Święto Konstytucji można dobrze spędzić w domowym zaciszu, przenosząc się w historię tamtego czasu. Pamiętajmy warto wywiesić flagę polski.
3 Maja Kościół Katolicki obchodzi także Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.