Relacja z Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych grup „A” i „C”

W niedzielę 14 lipca 2024 r. na stadionie sportowym w Modliborzycach rozegrane zostały Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych grup ‘’A’’ (męskie drużyny pożarnicze) oraz grupy ‘’C’’ (kobiece drużyny pożarnicze) z terenu powiatu janowskiego według regulaminu zawodów sportowo – pożarniczych OSP z 2011 r.

W sportowych zmaganiach udział wzięło 15 drużyn grupy ‘’A’’ oraz 6 drużyn grupy ‘’C’’.

Organizatorami zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Janowie Lubelskim oraz Komenda Powiatowa PSP w Janowie Lubelskim, a gospodarzem Gmina Modliborzyce. Otwarcia zawodów dokonał Prezes Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Janowie Lubelskim dh Witold Kowalik. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała Komisja Sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP.

Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach:

• ćwiczenie bojowe;
  • sztafeta pożarnicza 7 x 50m z przeszkodami.

Pierwsza konkurencja obejmowała sprawienie linii ssawnej, linii głównej zakończonej rozdzielaczem i dwóch linii gaśniczych, których zadaniem jest odpowiednio obrócenie/złamanie tarczy oraz przewrócenie pachołków. Kolejną konkurencją był bieg sztafetowy na torze, który podzielony został na 7 odcinków po 50 m każdy.

Poniżej tabela zbiorcza z przebiegu zawodów:

Kolejność wylosowana Jednostka OSP Sztafeta (czas)/punkty  karne Ćwiczenie bojowe (czas)/punkty karne Punkty ogółem Zajęte miejsce
6. Kocudza Dolna 72,3/0 49,1/5 126,4 II

Dla zwycięzców pierwszych 3 miejsc zostały wręczone puchary, dyplomy i nagrody indywidualne, których fundatorem był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Janowie Lubelskim wraz z samorządami z terenu powiatu janowskiego. Wszystkie startujące drużyny otrzymały dyplomy i nagrody indywidualne oraz podziękowania za przygotowanie do startu w zawodach.

Dla drużyn, które najlepiej wykonały ćwiczenie bojowe zostały wręczone puchary, które ufundował i wręczył Pan Stanisław Mazur – Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. W grupie „A” puchar otrzymała OSP Osinki (wyłoniona w dogrywce), a w grupie „C” OSP Batorz.

Wszystkim drużynom, a przede wszystkim Mistrzom Powiatu Janowskiego serdecznie gratulujemy.

Poniżej obszerna fotorelacja wykonana przez Fotografia Anita Jaskowska.