III Turniej o Puchar Wójta Gminy Dzwola w Zapasach Klasycznych

W dniu 12 marca 2022 roku w Kocudzy odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego dzieci, młodzików i kadetów w zapasach styl klasyczny III turniej o puchar Wójta Gminy Dzwola Wiesława Dyjacha.

W turnieju startowało 100 zawodników z klubów: Cementu Gryf Chełm, Sokołu Lublin, Wisłoki Dębica, Bieżanowianki Kraków, Agrosu Zamość, Orlika Wierzbica k. Radomia, Olimpu Janów Lubelski oraz zapaśnicy z Kocudzy.

Uczestników zawodów przywitał Prezes JLKS „Olimp” Janów Lubelski Stanisław Mazur.

Mistrzostwa otworzył Wójt Gminy Dzwola Wiesław Dyjach.

Zapaśnicy z Kocudzy wywalczyli 5 medali:

– Rząd Adrian I m.  złoty medal kat. wag. 48kg

– Tutka Daniel I m. złoty medal kat. wag. 62kg

– Krzos Przemysław II m. srebrny medal kat. wag. 45kg

– Malec Filip II m. srebrny medal kat. wag. 48kg

– Góra Szymon II m. srebrny medal kat. wag. 60kg

W kategorii wiekowej dzieci do 41kg brązowy medal zdobył Tomasz Dyjach, który stoczył 4 emocjonujące walki wygrywając 2. Dziesięciolatek z Krzemienia jest synem Wójta Gminy Dzwola i na co dzień trenuje w klubie Olimp. Był to pierwszy start Tomka w zawodach zapaśniczych.

Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw uznany został Oliwier Kaproń z JLKS „Olimp” Janów Lubelski, który w kategorii 32kg dzieci zdobył I m. wygrywając wszystkie walki przed czasem, demonstrując technikę zapaśniczą na bardzo wysokim poziomie.

Na tym samym poziomie walczył Adrian Rząd z Kocudzy, który został uznany najlepszym zawodnikiem z Gminy Dzwola.

W punktacji klubowej zwyciężył JLKS „Olimp” Janów Lubelski.

Mistrzostwa organizacyjnie przez uczestników zostały ocenione bardzo dobrze.

Serdecznie dziękujemy Pani Bożenie Dubiel-Czochra Dyrektor Zespołu Szkół w Kocudzy za profesjonalne przygotowanie obiektu do przeprowadzenia Mistrzostw.

Tekst: Tadeusz Kuśmierczyk